Stalowa Wola: Pogoda nie sprzyja inwestycji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Te prace czekają na odbiór techniczny. Konieczne jest również wykonanie odwodnienia liniowego przy Bibliotece Międzyuczelnianej, które ma uchronić przed zalewaniem, w czasie ulew, podziemną część budynku.
(Marta Górecka)
Potem przyjdzie czas na układanie asfaltu. Powoli natomiast posuwają się prace po drugiej stronie ulicy Popiełuszki przy bibliotece, gdzie część kanalizacji już została wykonana

Jeśli deszczowe dni nadal będą przeszkodą w tych pracach, rozwiązaniem będzie przywożenie na miejsce już rozrobionego z piaskiem betonu. To jednak może podrożyć koszty inwestycji. Dlatego urzędnicy liczą na to, że pojawi się złota polska jesień i pozwoli prace dokończyć zgodnie z założeniami

Opady deszczu utrudniają i spowalniają prace związane z odwadnianiem okolic Biblioteki Międzyuczelnianej, sądu i ZUS-u w Stalowej Woli.
O ile bez większych przeszkód udaje się realizować II część tej inwestycji związaną z przebudową kanalizacji przy bibliotece, to już trudniej jest z realizacją przebudowy kanalizacji w ulicy Skoczyńskiego.
Pierwszym problemem, jaki napotkał wykonawca, było wykonanie odpowiedniego wykopu, bo zamiast kruszywa miejscami znalazł pod drogą betonowe wylewki, które trzeba było kłuć. Teraz kłopotów przysparzają opady deszczu. Mówi zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej Andrzej Wojtaś: