Stalowa Wola: Pielgrzymi nie mają czasu na nudę

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W ramach gry miejskiej młodzież znad Loary pozna najbardziej charakterystyczne miejsca hutniczego grodu. Wieczorem odbędzie się Brama Miłosierdzia. W sobotę Diecezjalny Dzień Wspólnoty w Sandomierzu. I wreszcie niedziela to nie tylko czas spędzony z rodzinami, ale też Dzień Wspólnoty w Stalowej Woli. Od godz 17.00 na stadionie MOSiR-u występy zespołu Ziemiah i grup z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz koncert Piotra Rubika z zespołem. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Niedzielny Dzień Wspólnoty w Stalowej Woli zakończy Apel Jasnogórski.
(Marta Górecka)
W tym czasie, kiedy jedna grupa odwiedza Góry Świętokrzyskie, druga ma spływ kajakowy w Zwierzyńcu. A dziś wieczorem wspólny różaniec w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli, po nim u ojców kapucynów w Rozwadowie widowisko multimedialne ‘Nowe Życie’. W piątek pielgrzymi z Włoch i Wybrzeża Kości Słoniowej odwiedzą Auschwitz, a grupa francuska będzie zwiedzać Stalową Wolę:

W Stalowej Woli w ramach obchodów Światowych Dni Młodzieży gości ponad 200
pielgrzymów. Wśród młodych ludzi, którzy przyjechali przygotować się do głównych wydarzeń w Krakowie są Francuzi, Włosi, pielgrzymi z Wybrzeża Kości Słoniowej i Ukraińcy. Ostatnia grupa dotarła w środę. Dziś grupa z Francji odwiedza Święty Krzyż. Mówi wolontariuszka Magda: