Stalowa Wola: Oddali przynajmniej trzech synów do wojska

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ale żeby tak się stało, wiele zależy od wychowania, jakie dają rodzice. Dlatego to oni nagradzani są medalami ‘Za zasługi dla obronności kraju’.
Wśród 16 odznaczonych najwięcej, bo 10, to mieszkańcy Stalowej Woli, dwie osoby z gminy Bojanów, dwie z Rudnika nad Sanem oraz dwie z gminy Zaleszany.
Odznaczonym gratulowali starosta powiatu stalowowolskiego, prezydent Stalowej Woli, burmistrz Rudnika nad Sanem, wójt Gminy Zaleszany oraz zastępca wójta gminy Bojanów.
(Marta Górecka)
Na szczęście rośnie młode pokolenie, dla którego patriotyzm jest rzeczą ważną. Pomagają w tym choćby istniejące w szkołach ponadgimnazjalnych klasy mundurowe, które na brak chętnych nie narzekają. Co ważne, wielu z tych młodych ludzi wiąże swoją przyszłość służbą wojskową:

Szesnaście osób odebrało wczoraj w Stalowej Woli medale ‘Za zasługi dla obronności kraju’. Srebrnymi medalami odznaczeni zostali rodzice, których 3 i więcej synów wybrało służbę w wojsku.
Wręczający odznaczenia przyznane przez Ministra Obrony Narodowej komendant WKU w Nisku podpułkownik Leszek Stępień przyznał, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy służba w wojsku nie jest obowiązkowa, należy docenić te rodziny: