Stalowa Wola: Od dziś utrudnienia na Przemysłowej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W związku z tym, że jest to ruchliwa ulica z uwagi na znajdujące się przy niej firmy. Te zmiany mogą spowodować spore utrudnienia w ruch. Zamknięcie jednego pasa tej drogi oznacza również zmiany w kursowaniu autobusów MKS linii nr 1, 3 i 19 jadących od strony Rozwadowa.
Na razie nie wiadomo jak długo potrwają takie utrudnienia, bo nie wiadomo co drogowcy zastaną przy przebudowie infrastruktury podziemnej.
Wiadomo natomiast, że cała inwestycja związana z przebudową ulicy Przemysłowej w Stalowej Woli ma się zakończyć w połowie listopada.
W ramach zmienionego projektu powstanie droga jednojezdniowa z możliwością rozbudowy do drogi dwujezdniowej i skomunikowaniem ulicy Przemysłowej z węzłem na Chopina.
Po przetargu, który wygrało konsorcjum firm PBI łączny koszt zadania wyniesie 7,2 miliona złotych z czego prawie 3 miliony złotych to dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pierwszą część związaną z przebudową infrastruktury podziemnej ulicy Przemysłowej realizuje miasto Stalowa Wola. Natomiast to, co na powierzchni, czyli nawierzchnia, chodniki i droga dla rowerów to zadanie powiatu.
(Marta Górecka)
Od dziś ulicą Przemysłową w Stalowej Woli ruch będzie się odbywał tylko w jednym kierunku. W związku z rozpoczynającą się przebudową drogi kierowcy będą mogli przejeżdżać nią tylko w kierunku Rozwadowa. Mówi naczelnik Kancelarii Starosty w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli Tomasz Wosk