Stalowa Wola: Obchodzili Dzień Strażaka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dzień Strażaka był również okazją do wręczenia strażakom awansów na wyższe stopnie. Przybyło w Stalowej Woli m.in. starszych i młodszych kapitanów, a awansu doczekało się w sumie 17 strażaków.
(Marta Górecka)
Dzień Strażaka był również okazją do wręczenia odznaczeń wyróżniającym się strażakom, czterech z nich otrzymało Brązową Odznakę ‘Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej’. Były też Srebrne i Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa i te powędrowały nie tylko do strażaków ale i osób i instytucji, które wspierały stalowowolską komendę PSP. Po raz szósty też wybrano Super Strażaka. Ten konkurs jest szczególny bo o wyborze decydują w głosowaniu również sami strażacy. A w tym roku tytuł ten zdobył Marek Olejarz, zastępca dowódcy JRG1 mający na swoim kącie również liczne sukcesy sportowe:

Za to dobrze się dzieje jeśli chodzi o doposażanie stalowowolskiej PSP w specjalistyczny sprzęt

Wybory Super Strażaka Powiatu Stalowowolskiego oraz awanse, odznaczenia i podziękowania – tak w skrócie wyglądały obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Przy okazji tej uroczystości Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli Tadeusz Niedziałek przypomniał o ważnym jubileuszu pożarnictwa w Stalowej Woli, ale też o tym, że nie wszystkie plany udało się zrealizować: