Stalowa Wola: Muzeum już w niedzielę rozpoczęło świętowanie Dnia Dziecka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ale na obchodach niedzielnych nie koniec bo w środę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Muzeum Regionalne zaprasza wszystkich na darmowe zwiedzanie wystaw.
A jest w czym wybierać, bo dostępne są wystawy czasowe 'Świat gadów”, 'Tarnobrzeska kultura łużycka – przełom epok brązu i żelaza nad dolnym Sanem i Łęgiem” oraz wystawa stała 'Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem”. To w siedzibie Muzeum przy ulicy Sandomierskiej, a przy ulicy Staszica 14 na najmłodszych czeka najnowsza wystawa czasowa pn.: 'Tu czy tam. Współczesna polska ilustracja dla dzieci”.
(Marta Górecka)
W Stalowej Woli dzieci obchody swojego święta rozpoczęły już w minioną niedzielę. A wszystko dzięki imprezie, którą zorganizowało Muzeum Regionalne w Stalowej Woli w parku 24 i w pomieszczeniach po Bibliotece Miejskiej obok
Kina Ballada. Był to Bajkowy Dzień Dziecka z atrakcjami dla całych rodzin z zabawami plenerowymi, konkursem bajkowych kostiumów, koncertem, malowaniem, buziek i poznawaniem tajników bajkowych ilustracji. Mówi Marek Wiatrowicz ze stalowowolskiego Muzeum: