Stalowa Wola: Misterium Przejścia w muzeum

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

A na wystawie można podziwiać pełną różnorodność prac od obrazów, rysunków i grafiki przez filmy i instalacje przestrzenne czy banery. Są prace nawiązujące do wydarzeń w życiu artysty, jak choćby do statystowania w filmie Spielberga 'Lista Schindlera'. Ale można też odnaleźć fragment ‘Drogi Krzyżowej’, którą Zbigniew Bajek stworzył dla ‘Tygodnika Powszechnego’ jeszcze w latach 80-tych.
Wernisażowi wystawy ‘Misterium Przejścia’ towarzyszył koncert Fismolla, młodego artysty o skandynawskich korzeniach, mającego za sobą występy m.in. na: Open'er Festiwal, Slot Art Festiwal. Jego debiutancka płyta ‘At Glade’ była nominowana do nagrody Fryderyka jako Debiut Roku. Wystawa prac Zbigniewa Bajka będzie czynna w Muzeum regionalnym w Stalowej Woli do 17 sierpnia.
(Marta Górecka)
Stąd też i dobór prac profesora Bajka, które można podziwiać w stalowowolskim Muzeum, nie jest przypadkowy:

‘Misterium Przejścia’ to tytuł wyjątkowej wystawy, którą od niedzieli można oglądać w Muzeum regionalnym w Stalowej Woli. Ekspozycję stanowi retrospektywna wystawa prac artysty Zbigniewa Bajka, pochodzącego z Bojanowa profesora krakowskiej ASP. To jubileuszowa wystawa artysty i nie bez powodu autor nazwał ją ‘Misterium Przejścia’: