Stalowa Wola: Miedzypokoleniowe juwenalia

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A zwycięzcą pierwszego KUL Factora jest zespół Mantykora. To już o 18.00 przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. Zaś niedziela rozpoczyna się festiwalem kolorów czyli Paintbaloonem. Od 17.00 Juwenaliowy Kabareton i ognisko na finisz (Marta Górecka)

Organizatorzy liczą na to że do studenckiej parady dołączą się również mieszkańcy miasta, a ta wyrusza spod Biblioteki Międzyuczelnianej. A już przed stalowowolskim Domem Kultury odbędzie się też studenckie śpiewanie z Jerzym Filarem i przyjaciółmi Naszej Basi Kochanej oraz Międzypokoleniowy Pojedynek Kulinarny. Temu wszystkiemu będzie towarzyszyło Juwenaliowe Targowisko Aktywności. Zaś o 18.00 przed występami zespołów Jackknife  i Happysad wystąpi finalista konkursu KUL Factor. Mówi koordynator przedsięwzięcia Mateusz Religa:

Piątkowe juwenalia zakończą się wspólnym grillowaniem w Parku Miejskim i plenerowym wieczorem filmowym z dwoma komediami i horrorem. Zaś sobotnie atrakcje rozpoczną się juwenaliową parada o godz 14.00:

W piątek po turniejach siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej, po godz 15.00 na kampusie KUL-u studenci rywalizować będą m.in. w biegach w worku, grze z jajem, czy biegu z przeszkodami dla par, by wieczorem pospierać się nad wyższością starości nad młodością i na odwrót:

W Stalowej Woli ruszają Juwenalia Międzypokoleniowe. Po raz pierwszy studenci trzech stalowowolskich uczelni – Politechniki, KUL-u i WSE będą obchodzić święto żaków wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Koordynująca przedsięwzięcie Katarzyna Wasyl z Miejskiego Domu Kultury przyznała, że przygotowania do tej niezwykłej imprezy trwały od stycznia: