Stalowa Wola: Luckowe trafi do pierwszych nowo narodzonych w tym roku

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Władze stalowej Woli przewidują, że samorządowe becikowe będzie kosztowało miasto w 2016 roku około pół miliona złotych, bo średnio rocznie w Stalowej Woli przychodzi na świat około 500 dzieci.
(Marta Górecka)
Kwota 1000 złotych ma być dodatkowym zastrzykiem finansowym przy dużych wydatkach w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka:

Już wiadomo, kto może się jako pierwszy zgłosić w nowym roku po ‘Luckowe’, czyli miejskie becikowe dla mieszkańców Stalowej Woli.
To państwo Lesiczkowie rodzice dwójki bliźniaków, które przyszły na świat rano 2 stycznia w stalowowolskim szpitalu. Adam i Anielka, bo takie imiona będą miały bliźnięta, mają już starszą siostrę. Nie są pierwszymi dziećmi, które przyszły na świat w nowym roku w Stalowej Woli. Bo jako pierwsza nowy 2016 rok powitała Daria córka państwa Musiaków. Rodzice mieszkają w Stalowej Woli, ale nie są tu zameldowani. A właśnie od 1 stycznia każde nowo narodzone dziecko, którego przynajmniej jeden rodzic od co najmniej 2 lat zameldowany jest w Stalowej Woli, otrzyma od miasta 1000 zł ‘Luckowego’. Mówił o tym prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: