Stalowa Wola: LiuGong najlepszym chińskim inwestorem w Polsce.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Maszyny budowlane produkowane w LiuGongu w Stalowej Woli sprzedawane są na całym świecie pod marką DRESSTA. A wśród nagrodzonych w ramach FDI Poland Investor Award w trym roku znalazły się również takie firmy jak Volkswagen Poznań, Amazon, czy LG Electronics Mława.
(Marta Górecka)
Udaje się też nie tylko unowocześniać dotychczasowe maszyny budowlane ale i konstruować nowe, które już są doceniane.

Przyznał, że w dobie kryzysu nie jest łatwo funkcjonować, ale firma nie czeka i koncentruje się na pracach badawczo rozwojowych, stopniowo też udaje się zwiększać sprzedaż

Prezes LiuGong Wu Yindeng przyznał, że rozwój firmy jest możliwy dzięki zaangażowaniu pracowników spółki LiuGong, ale też przychylności ze strony miasta. Również ze strony mieszkańców nie brakuje przejawów sympatii.

Spółka LiuGong Dressta Machinery zdobyła Tytuł najlepszego chińskiego inwestora w Polsce.
LiuGong został doceniony za inwestycję w Stalowej Woli, gdzie w 2012 roku kupił od Huty Stalowa Wola Część cywilną produkcji dotyczącą maszyn budowlanych. Mimo kryzysu na rynku maszyn budowlanych firma stale inwestuje modernizując i poprawiając stan techniczny infrastruktury oraz inwestując w zakup nowoczesnych maszyn obróbczych.
Podnosi też kwalifikacje pracowników oraz jakość i bezpieczeństwo pracy załogi. Ale w konkursie skupiano się przede wszystkim na prognozach na przyszłość i na innowacyjności.
Ranking przeprowadziła BizPolska Magazine i jak zaznaczył wiceprezes stalowowolskiej spółki LuiGong Hou Yubo cieszy fakt, że firma nie zgłaszała się do konkursu a została dostrzeżona przez międzynarodowe jury składające się szefów Izb Handlowych oraz radców handlowych z ambasad w Polsce. Wyróżnienie szefostwo LiuGonga odebrało podczas gali FDI Poland Investor Award.