Stalowa Wola: KUL zainaugurował rok

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A w tym roku progi KUL-u w Stalowej Woli przekroczyło blisko 400 nowych studentów. W sumie więc nauki na tej uczelni pobiera w tym roku akademickim około 1200 osób.
(Marta Górecka)
Dziekan przypomniał też, że już wkrótce nastąpi przeprowadzka biblioteki KUL-u do gmachu Biblioteki Międzyuczelnianej. Obecna na inauguracji prorektor KUL-u z Lublina Urszula Paprocka-Piotrowska była pod wrażeniem bazy dydaktycznej w Stalowej Woli zwłaszcza na kierunkach inżynieryjnych:

KUL w Stalowej Woli rozpoczął 26. już rok akademicki. Podczas inauguracji w Auli Solidarności nowi studenci odebrali indeksy i zabrzmiało Gaudeamus w wykonaniu Chóru Akademickiego KUL. Ale była to również okazja do przypomnienia ważnych zmian, które objęły stalowowolską uczelnię. Miedzy innymi istniejące dwa wydziały w Stalowej Woli połączyły się w jeden Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którego dziekanem został profesor Andrzej Kuczumow. Otwarty został kolejny kierunek inżynieryjny – Inżynieria Materiałowa w nowododanym budynku przy ul. Kwiatkowskiego, którego poświęcenia dokonał dziś biskup Edward Frankowski. Otwiera się również nowa perspektywa dla Inżynierii Środowiska. Mówi Dziekan Kuczumow: