Stalowa Wola: Konferencja gospodarcza z Dudą

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wśród tematów poruszonych przez prelegentów były też te dotyczące modernizacji polskiej zbrojeniówki, która dzięki dobrej lokalizacji zakładów zbrojeniowych są szansą dla rozwoju przemysłu Polski Wschodniej. Choć przy tej okazji nie brakło też krytyki w stosunku do polskiego rządu, który nie dba o interesy polskich firm organizując przetarg na śmigłowce dla wojska. Mówiono też o konieczności współpracy między przedsiębiorstwami o związkach i grupach producenckich które dają większą szansę na robienie biznesu.
(Marta Górecka)
Obecny na konferencji prezes Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości Jerzy Kwieciński wśród szans dla rozwoju Polski i Podkarpacia wymieniał innowacyjność i młodzież z pomysłami, której trzeba stworzyć szanse rozwoju:

Prezydent stwierdził, że nie bez powodu miejscem tej konferencji jest Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli. Jest to miejsce które ma integrować środowiska biznesowe, tworzyć zaplecze przez nowoczesny park przemysłowy, ale przede wszystkim ma łączyć wiedzę i badania przez istniejące tu laboratorium, by budować innowacyjną gospodarkę. O fenomenie Stalowej Woli mówił również uczestniczący w konferencji europoseł Andrzej Duda:

Przy okazji takiej konferencji nie brakło nawiązania do czasów COP-u i powstania Stalowej Woli:

W Stalowej Woli odbyła się konferencja ‘Gospodarka, przedsiębiorczość, biznes’. W spotkaniu, które miało miejsce w Inkubatorze technologicznym wzięli udział uznani eksperci m.in. zakresu gospodarki i nauki. Poruszali tematy związane z rozwojem gospodarczym i przemysłowym Polski i Podkarpacia.
Konferencję otworzył prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: