Stalowa Wola: Kardiologiczna innowacja.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Natomiast wszczepianie nowej generacji kardiowerterów w stalowowolskim szpitalu to jeszcze nie standard z uwagi na cenę tych urządzeń. (Marta Górecka)

Dyrektor stalowowolskiego szpitala Mirosław Leśniewski przyznał, że osiągnięcia stalowowolskiej kardiologii docenił również NFZ:

Ordynator Oddziału Kardiologicznego II w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej woli Marek Ujda poinformował o jeszcze jednej ważnej rzeczy: w Stalowej Woli nie ma kolejek do wszczepienia kardiowerterów-defibrylatorów:

Pacjenci z rozrusznikiem Edera mogą być diagnozowani rezonansem magnetycznym. Poprzednie modele nie dawały takiej możliwości z powodu zbyt silnego oddziaływania pola magnetycznego, które mogło zaburzać pracę urządzenia, a także negatywnie wpływało na samego pacjenta. Jak zapewnił jeden z najbardziej doświadczonych operatorów w stalowowolskim szpitalu kardiolog Jerzy Ozga, nowy kardiowerter ma wiele innowacyjnych rozwiązań:

Kardiolodzy stalowowolskiego szpitala jako pierwsi na Podkarpaciu rozpoczęli wszczepianie najnowszej generacji rozruszników serca. Wykonano dwa zabiegi wszczepienia nowego typu kardiowertera – defibrylatora Evera MRI. Kardiowerter – defibrylator to urządzenie ratujące życie, które ma za zadanie przywrócić sercu prawidłowy rytm w przypadku tzw. złośliwych zaburzeń rytmu serca, prowadzących nawet do zatrzymania krążenia. Mówi jeden z kardiologów, którzy dokonali wszczepienia nowej generacji urządzeń, dr Zbigniew Hyła: