Stalowa Wola: Jubileuszowy XX bieg za nami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dlatego właśnie za tę wytrwałość i wierność Ogólnopolskiemu Biegowi Niepodległości Stanisław Młynarski otrzymał najbardziej okazały Puchar. Wszyscy uczestnicy jubileuszowego 20-tego biegu otrzymali pamiątkowe medale. Natomiast zwycięzcą biegu głównego w kategorii mężczyzn okazał się tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski młodzieżowców Mariusz Kondrat z UKS Trójki Sandomierz. A wśród kobiet zwyciężyła Mołdawianka Lidia Fiskowicz. W tegorocznym jubileuszowym stalowowolskim biegu wystartowało również 3 zawodników na wózkach. (Marta Górecka)

A szczególnym uczestnikiem biegu był biegnący z nr 63 Stanisław Młynarski z Zarzecza, wielki pasjonat biegów i zbierania autografów, który startował w każdym z 20 stalowowolskich biegów niepodległości, często tez stawał na podium. A, jak sam twierdzi, biega od dzieciństwa i wkrótce będzie mógł powiedzieć, że bieganie trenuje od pół wieku.

W Stalowej Woli odbył się XX jubileuszowy Ogólnopolski Bieg Niepodległości. W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów wystartowała rekordowa liczba uczestników – 135 biegaczy w tym goście z zagranicy, m.in. z Ukrainy, Słowacji i Mołdawii. Natomiast w biegach dzieci i młodzieży na dystansach 400 i 800 metrów było ok. 320 uczestników. 20 lat temu wszystkich startujących było ok. 350 dlatego organizator biegu prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stanisław Anioł przyznał, że to niesłabnące zainteresowanie można uznać za sukces. Cieszy również to, że wielu uczestników biegu, również tych ze Stalowej Woli może się pochwalić i innymi osiągnięciami biegowymi.