Stalowa Wola: Jest wykonawca i będzie stacja monitorowania zanieczyszczeń.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A to jest ważne, bo mieszkańcy sami będą mogli zdecydować, czy
zanieczyszczenie powietrza nie jest na przykład zbyt duże na spacer z dziećmi. W planach jest jeszcze zakup mobilnego urządzenia do pomiaru hałasu,dzięki któremu będzie można ustalić konkretnego winowajcę odpowiedzialnego za nadmierny hałas w mieście. Według zapowiedzi w przyszłości też stacja może być rozbudowana o urządzenie do pomiaru ozonu. Natomiast póki co, to
nowoczesne podstawy, które w połączeniu z laboratorium stawiają tą stację w czołówce takich instalacji w Polsce.
(Marta Górecka)
Stacja ma badać obok hałasu różne parametry powietrza. A o jego stanie mieszkańcy będą informowani na bieżąco w Internecie. Mówi koordynujący projekt dr Jakub Nowak z Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli:

Miasto wyłoniło firmę, która wykona w Stalowej Woli Stację monitorowania zanieczyszczeń i hałasu. Jako jedyna do przetargu zgłosiła się krakowska firma Far Data, która za zakup, dostawę i instalację automatycznej stacji monitorowania zanieczyszczenia powietrza i hałasu oraz 24-miesięczną gwarancję zaproponowała cenę 178 965,00 zł brutto. Prezydent Lucjusz Nadbereżny przewiduje, że mimo opóźnienia spowodowanego koniecznością unieważnienia poprzedniego przetargu i rozpisania nowego, stacja powinna być gotowa jeszcze w tym roku: