Stalowa Wola: Jest rekord. Zebrali ponad 100 tys

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dzieci z regionu trafiają też do innych szpitali i klinik w Polsce, gdzie są leczone i diagnozowane na sprzęcie zakupionym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dlatego stalowowolski sztab zapewnił, że Stalowa Wola będzie grała dla orkiestry również w kolejnych latach. A zebrane w tym roku 100 tysięcy złotych pokazało, że wielu mieszkańców powiatu docenia ile dobra dzieje się dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
(Marta Górecka)
Bo tu walka o przekroczenie 100tysięcy trwała do ostatniej minuty. Sztab zapytany o złą atmosferę w Polsce jaka towarzyszyła finałowi stwierdził, że co roku gra z orkiestrą bo widzi tego efekty. Mówi Szymon Sadowski i Mateusz Kopeć:

A wszystko dzięki mieszkańcom, którzy potrafią pomagać, dlatego sztab dziękował właśnie im. Ponieważ mimo, że nie było wielkich koncertów na finał potrafili pokazać serce. Sztab dziękował również wolontariuszom z całego powiatu w liczbie 330, bez których nie udałoby się zebrać tej zawrotnej kwoty. Podziękowania popłynęły również do Nadsańskiego Banku Spółdzielczego który wiernie wspomaga stalowowolski finał i od 20 lat przelicza zebrane pieniądze. Doczekali się ich także sponsorzy, instytucje, władze samorządowe i osoby, które pomogły w organizacji finału w Stalowej Woli. Co ważne na zorganizowanie finału w Stalowej Woli sztab oddzielnie zebrał pieniądze od sponsorów, więc zebrane w Stalowej Woli ponad 100 tysięcy złotych wędruje na zakup sprzętu diagnostycznego dla szpitali. Najwięcej pieniędzy w Stalowej Woli zebrali wolontariusze do puszek, sporo też bo ponad 13tys złotych udało się zebrać podczas imprez towarzyszących. Znaczącą kwotę dały również aukcje. Mówi Andrzej Piecuch:

Stalowa Wola w rama finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą zebranych pieniędzy przekroczyła 100tys złotych. Udało się zebrać dokładnie 100tys 129zł 50groszy.
Mówi członek stalowowolskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Mateusz Kopeć: