Stalowa Wola: HSW na targach nowym KRABEM.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w skład której wchodzi Huta Stalowa Wola, nie braknie i innego ciekawego sprzętu prezentowanego przez pozostałe zakłady z tej grupy, jak chociażby radar systemu obrony powietrznej krótkiego zasięgu SOŁA, przenośny zestaw przeciwlotniczy, systemy bezzałogowych statków powietrznych, czy siemianowicki transporter opancerzony w kilku wersjach. Targi są również okazją do zaprezentowania strategii rozwoju PGZ na najbliższe 15 lat.
Ale nie tylko HSW reprezentuje Stalową Wolę na targach przemysłu zbrojeniowego. Swoje stoisko ma również firma MISTA, która oferuje lekki wielofunkcyjny wóz opancerzony 'ONCILLA” w nowej odsłonie. A na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego można oglądać nowoczesne uzbrojenie prezentowane przez firmy m.in. z takich krajów jak Szwajcaria, Włochy, Francja, Norwegia, Holandia, Szwecja, Niemcy, USA, Kanada, Korea Płd., Wielka Brytania, Izrael, czy Austria.
(Marta Górecka)
Od dziś do piątku potrwa XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na targach przemysłu obronnego w Kielcach, najważniejszym wydarzeniu branży zbrojeniowej w Europie i trzecim co do wielkości po Paryżu i Londynie na Starym Kontynencie wśród ponad 400 firm z 23 krajów tradycyjnie nie zabrakło Huty Stalowa Wola i prezentowanego niedawno 155-milimetrowego KRABA. Mówi pełnomocnik zarządu HSW Bartosz Kopyto