Stalowa Wola: Gimnazjalni geniusze matematyczni na start

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A kto w tej edycji na stalowowolskim etapie znajdzie się w wśród najlepszych z najlepszych okaże się już w tę sobotę. Powalczy o to ponad 100 gimnazjalistów z woj. lubelskiego i podkarpackiego. Początek sobotniej Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów która odbędzie się w auli Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli godzina 11.00.
(Marta Górecka)
Ale by wystartować w olimpiadzie matematycznej, trzeba mieć nieco większą wiedzę od tej zdobywanej na lekcjach matematyki, bo zadania, które rozwiązują młodzi ludzie podczas olimpiady różnią się od rozwiązywanych w ramach programu szkolnego. Mówił o tym przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów dla województw podkarpackiego i lubelskiego Waldemar Rożek, nauczyciel matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli:

W Stalowej Woli swoją wiedzę i umiejętność logicznego myślenia po raz kolejny sprawdzą młode umysły matematyczne z Podkarpacia i województwa lubelskiego. A to za sprawą Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów drugiego stopnia, która odbędzie się już po raz 11.
Ogólnopolski koordynator Olimpiady Matematycznej Tomasz Szymczyk przyznaje, że wszelkie konkursy matematyczne a przede wszystkim olimpiady matematyczne uczą młodych ludzi logicznego matematycznego myślenia, które przydaje się w życiu: