Stalowa Wola: Finał wojewódzki konkursu na Policjanta Ruchu Drogowego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Finał ogólnopolski konkursu ‘Policjant Ruchu Drogowego’ odbędzie się we wrześniu w Białymstoku.
(Marta Górecka)
Dla Grzegorza Polaka będzie to nie pierwszy start w zmaganiach krajowych, bo w ubiegłym roku niemal otarł się o podium, ale zabrakło szczęścia i ostatecznie uplasował się na 9 miejscu w Polsce. Dlatego w tym roku wystartuje w walce o tytuł jeszcze bardziej zmobilizowany:

Pierwsze miejsce w zmaganiach wojewódzkich o tytuł Policjanta Ruchu Drogowego zdobył młodszy aspirant Grzegorz Polak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, który zwyciężył w niemal wszystkich konkurencjach. Drugie miejsce zajął młodszy aspirant Paweł Panna z KPP w Dębicy, a trzecie sierżant Krzysztof Portas z KPP w Jarosławiu. Dwaj pierwsi będą reprezentować Podkarpacie na zawodach ogólnopolskich Zwycięzcom gratulował komendant wojewódzki Inspektor dr Krzysztof Pobuta:

Znany jest już zwycięzca wojewódzki konkursu na Policjanta Ruchu Drogowego, którego finał odbył się w Stalowej Woli. O wojewódzkie laury i prawo do reprezentacji Podkarpacia w zawodach krajowych rywalizowało 22 najlepszych policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym był to test wiedzy, strzelanie i udzielanie pierwszej pomocy, a w drugim, stalowowolskim etapie policjanci wyszli rywalizować na ulicę.
Mówi podkomisarz Renata Bednarska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie: