Stalowa Wola: Finał globalizacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Choć, jak wynika z zagranicznych doniesień medialnych dotyczących protestów również na zachodzie nie jest idealnie i trudno o złoty środek. Projekt ‘Zrozumieć globalizację’ współfinansowany jest w ramach funduszy norweskich.
(Marta Górecka)
Dzisiejsza konferencja o społecznej odpowiedzialności biznesu jako próbie oswojenia globalizacji zamknęła projekt ‘Zrozumieć globalizację– godniej pracować’. Przedsięwzięcie to realizowały wspólnie ‘Solidarność’ Huty Stalowa Wola i ‘Solidarność’ Metalowców.
Dzisiejsza konferencja skierowana była głównie do pracodawców i związkowców. Chodzi o to by w czasach globalizacji wypracować złoty środek, dzięki któremu dobrze będzie się funkcjonowało zarówno pracodawcy jak i pracownikowi. Ważne więc, by przedsiębiorstwa wchodzące na rynek, budując swoją strategię, uwzględniały m.in. interesy społeczne i relacje z różnymi grupami w tym związkami zawodowymi.
Szef hutniczej ‘Solidarności’ przyznaje, że z tym w korporacjach jest różnie, ale coraz częściej brany jest pod uwagę głos związków zawodowych. Bo chodzi o to, żeby trudne sprawy dotyczące pracowników rozwiązywać przy stole