Stalowa Wola: EUTRAPELIA znów miała swój finał.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Finał Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej 'EUTRAPELIA” był okazją do wręczenia nagród uczestnikom i obejrzenia wybranych prezentacji.
Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpiło ze spektaklem Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, były też wątki wokalne z Liceum ogólnokształcącego nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wystąpił ze swoim programem również Zespół Szkół nr 2 z Tarnobrzega. Zabrzmiała także pieśń ‘Błogosławieni’ z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Tradycyjnie też wystąpił z programem Zespół Pieśni i Tańca Racławice.
(Marta Górecka)
Tak było m.in. w przypadku uczniów z Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Jadwigi Królowej w Sandomierzu. Tu młodzi ludzie sięgnęli po formę teatralną, a ich spektakl dotyczył męczeńskiej śmierci ojca Kolbe.
Mówi jeden z aktorów uczeń Michał Nowiński:

A temat pokoju młodzież przedstawiała w bardzo różny sposób:

Koordynator Festiwalu EUTRAPELIA Alicja Szewczyk, która uczestniczyła we wszystkich prezentacjach szkolnych, przyznała, że nie był to łatwy temat dla młodzieży:

Inscenizacją ‘Pięknie żyć’ Zespół Pieśni i Tańca Racławice otworzył część artystyczną finału Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej 'EUTRAPELIA”, który odbył się w MDK w Stalowej Woli.
Temat tegorocznego festiwalu, w którym wzięło udział 25 szkół ponadgimnazjalnych z diecezji sandomierskiej to ‘Błogosławieni, którzy czynią pokój’.
Patronujący przedsięwzięciu ks biskup
Krzysztof Nitkiewicz przyznał, że pokój zawsze jest ważną sprawą, a zwłaszcza teraz, w kontekście tego co dzieje się na Ukrainie, dlatego trzeba go pielęgnować i ważne, by młodzi ludzie doceniali jego wartość