Stalowa Wola: Dzień Kobiet, śpiewy Jędrucha i sala Norblina

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ale to od niedzieli w stalowowolskim muzeum, a już dziś o 19.00 w Hutniku otwarcie Sali Stefana Norblina, koncert tenora Szymona Jędrucha i niespodzianki na Dzień Kobiet.
(Marta Górecka)
Miłośnicy sztuki będą mogli również nabyć album prac Norblina. Ale na otwarciu Sali Norblina przygód z nim nie koniec, bo tym razem w rozwadowskiej siedzibie Muzeum Regionalnego rusza wystawa dwóch bliskich muzeum artystów:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli znów postanowiło zaskoczyć. Tym razem organizując w Dzień Kobiet niecodzienną imprezę w Domu Gościnnym Hutnik. Bo to właśnie dziś postanowił otworzyć salę im. Stefana Norblina, która znalazła swoje miejsce w tzw. Palmiarni. Ta została odnowiona oraz zaaranżowana w stylu art déco i teraz na stałe przypominać będzie artystę Stefana Norblina. Nieprzypadkowo akurat to miejsce powiązano z Norblinem, bo jest ono przykładem funkcjonalnej architektury lat międzywojennych, kiedy tworzył artysta.Dzisiejszego wieczoru Muzeum pokaże dawną Palmiarnię w nowej odsłonie.
Otwarciu Sali będzie towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie artystyczne dedykowane paniom. Mówi Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli: