Stalowa Wola: Dzień Funduszy Europejskich obfitował w wydarzenia

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W ramach pomocy społecznej po środki unijne z powodzeniem sięgał też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. A konferencja była okazją do omówienia projektów i podzielenia się doświadczeniami. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Stalowej Woli były okazją również do zapoznania się z nowa perspektywą unijną. Nie brakło też atrakcji propozycji, konkursów i zabawy dla dzieci i młodzieży
(Marta Górecka)
W ramach minionej perspektywy finansowej sporo środków udało się pozyskać również Powiatowemu Urzędowi Pracy w Stalowej Woli.
Mówi koordynatorka projektów w PUP Ewa Woźniak:

A także Inkubator Technologiczny i laboratorium międzyuczelniane.
Stalowa Wola już opracowuje główne kierunki, priorytety którymi będzie się kierować w otwierającej się kolejnej perspektywie unijnej a w niej spora pula ma być przeznaczona na rozwój przedsiębiorczości i innowacyjność. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznaje, że w nowej perspektywie brakuje środków na inwestycje które są priorytetem dla powiatu:

O wysokości wykorzystanych kwot w minionej perspektywie przez Stalową Wolę mówił kierownik Zespołu Projektowego ds. Funduszy Ryszard Sęczyk:

Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Stalowej Woli obfitowały dziś w szereg ciekawych wydarzeń poświeconych funduszom, spotkania, dyskusje, konferencję i różnego rodzaju atrakcje dla dzieci i młodzieży. Podczas konferencji na Politechnice podsumowującej poprzednią perspektywę finansową funduszy europejskich o dobrym wykorzystaniu środków mówił marszałek Władysław Ortyl: