Stalowa Wola: Dudabus z Dudą

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po wizycie w Stalowej Woli Dudabus z Andrzejem Dudą pojechał do Niska. Dzisiejsza trasa to również Kolbuszowa i Tarnobrzeg.
(Marta Górecka)
Zapowiedział też, że chce współpracować z każdym, kto będzie działał na rzecz powrotu Polski na drogę rozwoju. Do poparcia kandydata Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach prezydenckich zachęcał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:

Duda stwierdził, że stagnacja w państwie powoduje że młodzi ludzie nie widzą dla siebie perspektyw w kraju i uciekają z Polski. Skrytykował też obecne władze za kulejącą służbę zdrowia i kolejki do specjalistów oraz zbyt drogie leki, na które nie stać emerytów. Stwierdził też że rząd nie prowadzi dialogu ze społeczeństwem, a nakładane podatki uderzają w najbiedniejszych. Andrzej Duda zapowiedział także, że jeśli zostanie prezydentem RP będzie działał na rzecz przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego:

Stwierdził też, że póki Polska nie dorówna do średniej europejskiej pod względem zarobków, to nie dla niej jest euro:

Dudabus z Andrzejem Dudą pojawił się dziś na placu przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP spotkał się z mieszkańcami, by przekonać ich, dlaczego powinni w majowych wyborach oddać na niego głos. Andrzej Duda podobnie jak podczas wcześniejszej konferencji gospodarczej nawiązał do tradycji COP: