Stalowa Wola: Doniesienia Bumaru przesadzone.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dlatego słowa premiera związkowcy traktują jako nowe otwarcie się na procesy przekształceń w polskim przemyśle zbrojeniowym. Oczekują też w związku z tym, że znajdą one odzwierciedlenie w opracowywanej przez rząd nowej strategii dla przemysłu obronnego na lata 2013 – 2020. (Marta Górecka)

Bo – jak ocenia przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników HSW – huta poradziła sobie dobrze bez łączenia.

To nie nowość – mówi Mariusz Kunysz:

Zwłaszcza, że wypowiedź premiera Donalda Tuska podczas ostatniej wizyty w HSW o tym, że nad połączeniem trzeba się jeszcze zastanowić, sugeruje, że połączenie HSW z Grupą Bumar jeszcze nie jest przesądzone:

Związki zawodowe działające w HSW zdementowały wypowiedź prezesa Grupy Bumar o podpisaniu porozumienia między obiema stronami. Według oświadczenia przewodniczących NSZZ 'Solidarność” HSW i Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników HSW, takie doniesienia rozmijają się z prawdą. Jak poinformował Mariusz Kunysz, na spotkaniu 25 października parafowany został jedynie projekt porozumienia: