Stalowa Wola: Czas na festiwal Młodzi Muzycy Młodemu Miastu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

I czas pokazać talent nowego pokolenia stalowowolskich muzyków. A okazją jest właśnie Festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu, który rusza w Stalowej Woli już w piątek o 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej. więcej informacji na [www.mdkstalowawola.pl](http://www.mdkstalowawola.pl).
(Marta Górecka)
A wszystko po to, by przypomnieć ideę festiwalu na przykładzie młodych muzyków:

Festiwal Młodzi Muzycy Młodemu Miastu będzie się odbywał w różnych miejscach Stalowej Woli – zagości w Państwowej Szkole Muzycznej, Spółdzielczym Domu Kultury, Kościele Matki Bożej Szkaplerznej, Miejskim Domu Kultury i w budynku KUL:

Ale na tym wydarzeń muzycznych podczas trzydniowego festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu nie koniec. Wystąpią m. in: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Ewy Strusińskiej, ale też młodzi kompozytorzy: Klaudia Rabiega, Paweł Siek, Paweł Bajek, Błażej Mokrzak, Marcin Steczkowski oraz zespoły artystyczne Miejskiego Domu Kultury:

To na tym festiwalu zaistnieli znani kompozytorzy: Eugeniusz Knapik, Andrzej Krzanowski, Aleksander Lasoń, Paweł Szymański. Powrót do festiwalu będzie okazją do przypomnienia magii festiwalu:

W Stalowej Woli trwają ostatnie przygotowania do festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu. Trzydniowa impreza, która rusza już w ten piątek, będzie obfitowała w wyjątkowe koncerty i spotkania duchu tego festiwalu, ale też we wspomnienia i filmy. A to dlatego, że festiwal jest powrotem do imprezy, która odbywała się w Hutniczym Grodzie w latach 1975 – 1980 w Stalowej Woli. Festiwal ten jest uznawany za jedno z największych wydarzeń artystycznych w historii Stalowej Woli, która obchodzi właśnie jubileusz swojego 80 – lecia. Mówi Marek Gruchota dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli: