Stalowa Wola: Ćwierćwiecze szkoły i wystawa

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ale to nie jedyny tytuł, bo szkoła ma również certyfikaty Szkoła z Tradycją i Szkoła z Prawami Dziecka.
Za pielęgnowanie historii niepodległościowej i pamięci o bohaterach odznaczona została medalem 'Pro Memoria'. Do takich działań można zaliczyć też te, w ramach obchodów ćwierćwiecza szkoły. Pod koniec stycznia odbył się konkurs wiedzy o Armii Krajowej. Teraz w SDK można oglądać wystawę ‘Wichrem chwały w historię popłyniesz, Armio Krajowa’.
W planach obchodu jubileuszu 25-lecia szkoły jest jeszcze m.in. zaplanowany na kwiecień wielki jubileuszowy piknik rodzinny.
(Marta Górecka)
W szkole przez 25 lat sporo się zmieniło. Przybyło uczniów, bo w tej chwili uczy się w niej około 160 dzieci.
Jedno na pewno się nie zmieniło – szkoła szlifuje talenty i stawia na jakość. Mówi dyrektor Maria Linek

‘Wichrem chwały w historię popłyniesz, Armio Krajowa’ to tytuł wystawy w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli z okazji 25-lecia stalowowolskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej.
Wystawę, której kuratorem jest Jerzy Darski można podziwiać tylko do czwartku. Wśród eksponatów pochodzących z prywatnych zbiorów można podziwiać m.in. Zdjęcia, dokumenty, pisma, broń i części garderoby.
Wystawa poświęcona Armii Krajowej to kolejny punkt programu obchodów 25-lecia Społecznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Stalowej Woli. Szkoła swój jubileusz zainaugurowała już we wrześniu ubiegłego roku. Natomiast w październiku przy okazji święta edukacji na specjalnej uroczystości placówka gościła dawnych nauczycieli w tym założycielkę szkoły i pierwszą dyrektorkę Marię Rechorowską: