Stalowa Wola: Chcą wybudować hospicjum dla dzieci

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Według nieoficjalnych informacji hospicjum powstałoby w Skowierzynie. Poparcie dla budowy hospicjum dla dzieci w powiecie stalowowolskim wyraziła m.in. Ewa Błaszczyk, która doprowadziła do powstania Kliniki ‘Budzik’. Aktorka zapowiedziała swój przyjazd w tej sprawie do Stalowej Woli. Więcej na temat planowanego hospicjum dla dzieci w rozmowie w środę po godz 11:15.
(Marta Górecka)
Dlatego hospicjum nie będzie przypominało zwykłego szpitala

Prezes Stowarzyszenie Dobro Powraca jest przekonany, że w ciągu 3 lat taką placówkę uda się wybudować, mimo, że koszty budowy odpowiednio wyposażonego hospicjum są duże. To kwota około 10 mln złotych.
Pieniądze mają być zbierane, od sponsorów, przez organizowanie aukcji i imprez charytatywnych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi, a także zbiórkę nakrętek.
Inicjatorzy liczą też na to, że pojawią się programy unijne z których będą mogli skorzystać oraz na pomoc samorządów, bo ich przychylność już jest. Pomoc zadeklarowała wojewoda podkarpacki. Mówi prezes Fundacji Karol Czernecki

W regionie nie brakuje ciężko chorych dzieci, a najbliższa taka placówka jest w Rzeszowie

Jest szansa, że w gminie Zaleszany w powiecie stalowowolskim powstanie hospicjum dla dzieci. Placówkę chce stworzyć stalowowolskie Stowarzyszenie Dobro Powraca wspólnie z Fundacją Z Serca Dla Serca. Mówi prezes Stowarzyszenia Konrad Mężyński