Stalowa Wola: Amazonki apelują o pomoc

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Chora musi pokryć m.in. koszty transportu, opiekę osoby drugiej i koszty kilkudniowego pobytu. To kwota około 37 tysięcy złotych. Dlatego stalowowolskie AMAZONKI apelują o pomoc finansową. W tym celu założyły specjalne konto w banku PKO BP, gdzie można wpłacać pieniądze z dopiskiem 'Na diagnostykę i leczenie dla Teresy KOCHAŃSKIEJ”. Numer konta można znaleźć na facebooku Amazonek oraz na stronie Radia Leliwa.
Pomoc finansową można przekazywać na konto:
PKO BP I O/CENTRUM STALOWA WOLA 90 1020 4939 0000 0302 0003 4371
Stowarzyszenia Rehabilitacyjnego Kobiet po Mastektomii 'AMAZONKA” z dopiskiem 'Na diagnostykę i leczenie dla Teresy KOCHAŃSKIEJ”.
(Marta Górecka)
Teresa Kochańska została zakwalifikowana do dalszego leczenia przez specjalistów z kliniki onkologicznej w Poznaniu. Jednak żeby wykonać takie leczenie potrzebne jest zbadanie genu wywołującego tę chorobę:

Jedynym ratunkiem jest elektrochemioterapia. To innowacyjna metoda leczenia raka stosowana w Szwajcarii i Włoszech:

Stalowowolskie Amazonki apelują o pomoc dla swojej chorej koleżanki. Potrzebne są pieniądze na leczenie bardzo rzadkiej choroby, jaką jest rozsiew skórny raka piersi. Teresa Kochańska cierpi na nią od 3 lat. Dotychczasowe metody leczenia nie zatrzymały choroby.
Mówi szefowa Amazonek Halina Dąbrowska: