Stalowa Wola: 112 to numer na ratunek

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A czasami od takiego telefonu zależy czyjeś życie. Dlatego warto wiedzieć
jakie informacje trzeba podać dzwoniąc pod numer 112, aby pomoc była najbardziej skuteczna. Ważne też w jakiej kolejności podajemy informację.
Należy podać miejsce zdarzenia, rodzaj zdarzenia lub zagrożenia, czyli krótko poinformować co się stało, podać swoje imię i nazwisko i numer telefonu, z którego wykonywane jest połączenie, a także odpowiadać na wszelkie pytania zadawane przez dyżurnego. Nigdy nie kończymy rozmowy jako pierwsi, to dyspozytor po potwierdzeniu przyjęcia wezwania pierwszy odkłada słuchawkę. Ważne też by po kontakcie z nr 112 nie wykonywać innych rozmów na wypadek gdyby dyżurny chciał się z nami ponownie skontaktować aby uzyskać dodatkowe informacje.
(Marta Górecka)
Dziś obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To numer na ratunek
a połączenie z nim jest bezpłatne, po to by w sytuacjach zagrożenia życia zdrowia czy mienia łatwo można było wezwać pomoc. Dzwoniąc pod numer 112 łączymy się z operatorem który w zależności od sytuacji przekieruje je do
właściwych służb ratunkowych – pogotowia ratunkowego, policji lub straży pożarnej. Należy jednak pamiętać że numer alarmowy 112 służy wyłącznie do
wezwania pomocy, a niestety ciągle jeszcze znaczna liczba połączeń to alarmy fałszywe. Zwraca na to uwagę oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli Andrzej Walczyna: