Stalowa Wola: Nagrodzili nauczycieli i uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka
W Stalowej Woli z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękowano nauczycielom szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola za trud włożony w w przekazywanie wiedzy dzieciom i młodzieży. A miniony rok  pod tym względem z powodu pandemii i nauki zdalnej był wyjątkowo trudny. Podkreślała to Magdalena Wrońska–Bulec, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Stalowej Woli.
Mimo tych trudności również i w minionym roku nie zabrakło sukcesów edukacyjnych. Dlatego najlepszych wyróżniono. Wręczone zostały nagrody Prezydenta dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczne oraz stypendia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego za wybitne osiągnięcia edukacyjne.
Nagrodzona też została szkoła, która uzyskała najlepszy wynik z egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021. Statuetka powędrowała do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11  imienia Szarych Szeregów w Stalowej Woli. Uroczystości z okazji dnia edukacji odbyły się w budynku  Biblioteki Międzyuczelnianej.