Stalow Wola: Rusza zimowa pomoc dzieciom

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Oprócz zbiórek w sklepach rejestrujące się sztaby będą prowadzić zbiórki w ramach własnych instytucji i szkół. Dary też codziennie od poniedziałku do piątku można przynosić do siedziby stalowowolskiego MOPS na ulicę Dmowskiego. Zaś pierwsze wydawanie darów stalowowolskim dzieciom i rodzinom w trudnej sytuacji materialnej ruszy po 8 grudnia i zakończy się przed świętami.
(Marta Górecka)
Zwłaszcza w przypadku żywności, bo udało jej się zebrać prawie O 1000 kilogramów więcej niż w 2010 roku. Organizatorzy liczą na to, że tegoroczna akcja poprawi ten wynik. A okazją do tego będą dwie weekendowe zbiórki w dużych stalowowolskich sklepach, pierwsze już 30 listopada i 1 grudnia, a potem 7 i 8 grudnia. Joanna Kasprowicz przypomina, że zbierane są tylko dary rzeczowe.

W Stalowej Woli już po raz 10 rusza akcja 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W Jej ramach Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął rejestrację sztabów chętnych do przeprowadzenia akcji w szkołach i instytucjach. W ramach przedsięwzięcia zamiast pieniędzy zbiera się dary rzeczowe. Te, rozdawane w formie paczek, są wsparciem dla będących w trudnej sytuacji życiowej stalowowolskich rodzin wielodzietnych i dzieci z rodzin ubogich.
A niestetyi potrzebujących takiej pomocy w Stalowej Woli nie ubywa, o czym świadczą liczby obdarowanych. W ubiegłym roku paczki z darami powędrowały do 231 dzieci ze 114 rodzin wielodzietnych. Paczki powędrowały też do dzieci z 2 domów dziecka w Stalowej Woli. Na szczęście udaje się też zebrać więcej darów. Mówi Joanna Kasprowicz pełnomocnik biura akcji w Stalowej Woli ”Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.