Skopanie: Cudnolandia

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Początkowo organizatorzy wydarzenia planowali, że odbędzie się ono na rynku przed ratuszem w Baranowie Sandomierskim, jednak ostatecznie na przeszkodzie stanęła pogoda. Damian Szwagierczak zapewnia jednak, że będzie chciał, aby impreza miała w przyszłości charakter cykliczny, co pozwoli zorganizować ją w bardziej dogodnych terminach.
Jacek Cudny w rozmowie z Radiem Leliwa przyznaje, że to, w jaki sposób najmłodsi odbierają jego wiersze, sprawia, że pisanie przychodzi mu znacznie łatwiej:

Autor wierszy dla dzieci Jacek Cudny gościł w Skopaniu. Jego wizyta miała związek z podsumowaniem kolejnej edycji Olimpiady Dziecięcej Wyobraźni CUDNOLANDIA, w której udział wziął miejscowy Dom Dziecka. Uczestnicy zainspirowani tekstami autora mieli za zadanie stworzyć teledysk, komiks lub napisać wiersz.
Podopieczni Domu Dziecka w Skopaniu dzięki niewielkiej pomocy Radia Leliwa nagrali słuchowisko radiowe, które w konkursie zajęło ostatecznie drugie miejsce. Słuchowisko oraz powstałe na jego bazie przedstawienie zostało zaprezentowane szerszej publiczności podczas niedzielnego spotkania w Domu Kultury w Skopaniu.
Dyrektor Domu Dziecka Damian Szwagierczak podkreśla, że aby pokazać pisarzowi, że powiat tarnobrzeski ma bogate tradycje kulturowe, zorganizowano przegląd dziecięcych form artystycznych: