ŚDS w Tarnobrzegu ma nowego dyrektora. W pierwszych dniach stycznia sytuacja była niejasna.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu od początku roku funkcjonuje jako jednostka podlegająca Urzędowi Miasta. W październiku minionego roku, decyzją radnych, a zgodnie z zaleceniami Wojewody Podkarpackiego, placówka została wyłączona za struktur Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

O tym, że Jurand Lubas od 1 lutego przechodzi na emeryturę, prezydent Norbert Mastalerz poinformował 5 stycznia, a Beata Wasiuta, dyrektor ŚDS-u, która wcześniej odmawiała jakichkolwiek wyjaśnień powiedziała.

Tego samego dnia prezydent krótko skomentował sytuację.

Od pierwszego stycznia dyrektorem tarnobrzeskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, wyłonionym w drodze konkursu jest Beata Wasiuta wieloletni pracownik pomocy społecznej, a od 2005 roku kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gorzycach. Jak poinformował prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz, poprzedni kierownik placówki Jurand Lubas, odszedł na emeryturę za porozumieniem stron. W pierwszych dniach stycznia sytuacja zmiany na stanowisku kierującego ŚDS-em nie była jednak taka oczywista. Mimo nastania nowej dyrektor, dotychczasowy kierownik Jurand Lubas nie zamierzał rezygnować z pełnionej przez siebie funkcji. – Czekałem na wypowiedzenie ale nikt mi go nie wręczył – mówił 4 stycznia Jurand Lubas.