Stalowa Wola: Walka o drzewko solarne trwa.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Głosować przez Internet można codziennie do 5 czerwca. Odnośniki na stronę głosowania oraz wszelkie informacje na temat projektu można znaleźć na stronie Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli www.mzk.stalowa-wola.pl.

(Marta Górecka)

Do zagłosowania na stalowowolskie drzewko solarne zachęcał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:

Trwają starania o drzewko solarne w Stalowej Woli. Stalowowolski projekt w konkursie, w którym walczy o 100 tys. złotych na ten cel, na razie znajduje się na czwartym miejscu. Wszystko zależy od głosów internautów.

Drzewko to innowacyjna instalacja, pod którą będzie można usiąść, odpocząć, skorzystać z darmowego WiFi i naładować urządzenia mobilne. Działanie drzewa opiera się na wykorzystaniu promieniowania słonecznego. Dzięki takiej energii przestrzeń pod drzewkiem solarnym wyposażona w wygodne miejsca do odpoczynku oświetlona jest po zmroku. Jak zapewniają pomysłodawcy, niezwykle efektownie instalacja będzie wyglądać wieczorem, kiedy umieszczone w koronie drzewa duże 'liście solarne' oświetlą całą przestrzeń pod drzewem.

Takie drzewka można spotkać w wielu miastach Europy. W Stalowej Woli może powstać pierwsza taka instalacja w Polsce.

Stalowa Wola ma szansę zdobyć na ten cel 100 tysięcy złotych. Jednak, żeby tak się stało mieszkańcy muszą zagłosować na projekt drzewka zgłoszony przez Stowarzyszenie Zielona Stalówka. Projekt przeszedł już do dalszego etapu rywalizacji w programie Lechstarter. Teraz potrzebna jest duża pomoc internautów, bo to od nich zależy zwycięstwo pomysłu na drzewko solarne w Stalowej Woli. Mówi Karolina Głogowska z Miejskiego Zakładu komunalnego w Stalowej Woli: