Sandomierz włącza się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu z kolei uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.30 w Kościele Ojców Dominikanów. Godzinę później zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Hieronima Dekutowskiego, na Placu Surowieckiego. O godzinie 14.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury zainteresowani będą mogli wysłuchać prelekcji Krzysztofa Tochmana z IPN-u pod tytułem ' Hieronim Dekutowski, Cichociemny, Żołnierz Wyklęty”. Wyśwoetlony zostanie również film pod tytułem 'Kwatera Ł”. O godzinie 18.00 w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega odbędzie się wernisaż wystawy 'Legionowe Kadry”, oraz debata młodzieży z LO im Mikołaja Kopernika na temat polskiego patriotyzmu.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 2011 roku.
Po raz kolejny Sandomierz włącza się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzony jest 1 marca. Główne uroczystości już sie rozpoczęły mszą w kościele Świętego Józefa w Sandomierzu w intencji Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego.
W samo południe startuje 'Bieg tropem wilczym' na dystansie prawie dwóch kilometrów.
Meta biegu usytuowana będzie na dziedzińcu sandomierskiego zamku. Tam też zaplanowano program słowno muzyczny, który przygotowali uczniowie II LO.
Organizatorzy wydarzenia dodają, że w tym roku, będzie ono miało szczytny cel.
Mówi pomysłodawca Paweł Żerebiec: