Sandomierz Pracownia miast

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Czy historia hamuje rozwój miasta? Jak pogodzić ochronę dziedzictwa Sandomierza z rozwojem przedsiębiorczości? Co pomaga, co przeszkadza?
• Co po 'Ojcu Mateuszu'? 'Królewskie Miasto' to za mało. Co powinien zrobić Sandomierz, by nadal przyciągnąć turystów? Jak sprawić, by wracali? to tematy, które zostaną podjęte na konferencji, 'Pracownia miast: Sandomierz”, która już dziś (godz. 10.30-16) w sali obrad Rady Miasta Sandomierza w Ratuszu, ul. Rynek 1. W debacie wezmą udział eksperci, samorządowcy, aktywiści, przedstawiciele miasta oraz świata biznesu i kultury m.in.: Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza, Janusz Cedro, Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków, czy Krzysztof Grabowski, producent, reżyser filmowy i telewizyjny, producent serialu 'Ojciec Mateusz”.
'Pracownia miast” to akcja społeczna 'Gazety Wyborczej”, która prowadzona jest od 2014 roku.
To miejsce wymiany opinii i dialogu między samorządowcami, mieszkańcami oraz ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury. Podczas warsztatów organizatorzy skupiają się na wyzwaniach i problemach, przed jakimi staje miasto i szukają sposobów ich rozwiązania.
Więcej o projekcie: Wyborcza.pl/pracowniamiast
Wstęp na konferencję jest bezpłatny.
Partnerami akcji są: Urząd Miasta Sandomierz, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sandomierzu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
(Dominika Miś)