Sandomierz: Zmiana prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nowym prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu został dzisiaj dr Piotr Sołtyk, dotychczasowy audytor wewnętrzny w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu. Decyzję o powołaniu nowego prezesa podjęła dziś Rada Nadzorcza spółki.
Do tej pory prezesem PGKiM był Tadeusz Przyłucki, który sprawował tę funkcję od 1999 roku. W związku z zakończeniem kadencji Rada Nadzorcza udzieliła absolutorium poprzedniemu zarządowi. Na dzisiejszym posiedzeniu powołano nowy skład Rady Nadzorczej PGKiM. Nowym przewodniczącym został Ryszard Lewandowski.
Nowy prezes Piotr Sołtyk ma 44 lata. W Urzędzie Miejskim w Sandomierzu pracował od stycznia 2004 roku. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii w Akademii Rolniczej w Krakowie. Prace doktorską w zakresie ekonomii obronił na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2004 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu kontroli audytu wewnętrznego. Tego samego roku zdał egzamin państwowy na audytora wewnętrznego. Jest nauczycielem akademickim Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Katedrze Bankowości Instytucji Finansowych.
(Marcin Gabrek)