Sandomierz: Złotniczy weekend.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Sandomierzu trzy wystawy złotnicze, których otwarcie o godz. 16.30 w Sandomierskim Centrum Kultury, następnie o godz. 17.00 w Galerii Otwartej.
Spotkanie rozpocznie się w Sandomierskim Centrum Kultury (Rynek 24/25), gdzie po raz kolejny Światowa Stolica Krzemienia Pasiastego będzie gościć Światową Stolicę Bursztynu. W przestrzeni Iluzjon Art Cafe są pokazywane prace będące efektem 19. Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD 2015 pod hasłem MIMESIS. To formuła konkursu złotniczego, mająca swoją wieloletnią historię i nieodmiennie kojarzona z gorącymi dyskusjami w gronie projektantów biżuterii. Niebawem, już w połowie marca, Światowa Stolica Bursztynu będzie gościć III Ogólnopolski Konkurs Biżuterii Autorskiej KRZEMIEŃ PASIASTY – KAMIEŃ OPTYMIZMU.
Następnie w Galerii Otwartej (Rynek 5) zobaczymy dwie wystawy. Pierwsza z nich to 15. Ogólnopolski Konkurs Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2015. Tym razem hasłem przewodnim był CYRK. Chwilę później o swojej pierwszej indywidualnej wystawie, fascynacją florą, fauną, kolorem, aborygeńskim malarstwem kropkowym i biżuterią opowie Maja Woźniak, artystka z Warszawy, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.