Sandomierz: Zimowy Triathlon po raz dziewiąty

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Uroczyste podsumowanie mistrzostw połączone z wręczaniem nagród i dyplomów odbyło się w sali konferencyjnej miejskiego stadionu. Zawody do Sandomierza kilka lat temu przeniosły się z Jeleniej Góry, gdzie organizatorzy musieli z niej zrezygnować z powodu problemów organizacyjnych.

(Fot: MOSiR Sandomierz)

Wśród uczestników był Michał Olesiejuk z Sandomierza, na co dzień stomatolog:

Już po raz dziewiąty Sandomierz był gospodarzem Mistrzostw Polski Lekarzy w Triathlonie połączonych z Otwartymi Mistrzostwami Sandomierza. W tym roku do rywalizacji stanęło 60 osób w tym dwudziestu medyków.

Rywalizacja rozpoczęła się na krytym basenie, gdzie uczestnicy musieli w jak najkrótszym czasie przepłynąć dystans 500 metrów. Potem wyruszyli rowerami na 13,5-kilometrową trasę prowadzącą między innymi przez Park Piszczele. Triathlon zakończył 3,5-kilometrowy bieg.

Pomysłodawca wydarzenia lekarz Jacek Łobudzki tegoroczną edycję mistrzostw ocenia bardzo dobrze. Impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że lista startowa została zapełniona w jeden dzień. Na razie nie ma możliwości, aby w przyszłości mogła zostać rozszerzona: