Sandomierz: Wizyta wicepremier Szydło.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po spotkaniu z mieszkańcami wicepremier Szydło zwiedziła wystawę w zamku. Z Sandomierza Beata Szydło udała się do Włostowa. (Dominik Siatrak)

Wicepremier jest zdania, że samorządy lokalne mogą w takich przypadkach korzystać z wielu programów skierowanych właśnie na realizację wymienionych przez burmistrza Koprzywnicy zadań. Pomóc w tym mogą również parlamentarzyści ze świętokrzyskiego:

Spotkaniu towarzyszyła także otwarta dyskusja z jego uczestnikami. Pytano między innymi o zmiany w sądownictwie, konstytucji i problemy osób niepełnosprawnych. Poruszano także kwestie lokalne. Burmistrz Koprzywnicy Marek Jońca zwrócił uwagę na trzy ważne dla gminy sprawy:

– Chcemy żeby Polska rozwijała się równomiernie – powiedziała podczas spotkania wicepremier Szydło. – Po dwóch latach naszych rządów widać, że są takie miejsca w kraju, w których widać ten rozwój gospodarczy, gdzie praktycznie nie ma bezrobocia Ale wciąż są takie regiony gdzie potrzebne jest jeszcze większe wsparcie.

Wicepremier podczas spotkania mówiła o dotychczasowych dokonaniach rządu takich jak program '500 plus' czy podniesienie emerytur oraz o planach na najbliższe lata. Beata Szydło wymieniła tu zamiar obniżenia ZUS dla małych przedsiębiorców oraz likwidacji barier architektonicznych w poruszaniu się osób starszych i niepełnosprawnych.

Wicepremier Beata Szydło odwiedziła Sandomierz. W spotkaniu w zamku królewskim uczestniczyło kilkaset osób. Wizyta odbyła się w ramach akcji 'Polska jest jedna'. Beacie Szydło towarzyszyli świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Krzysztof Lipiec, otwierając spotkanie, przypomniał, że to nie pierwsza wizyta obecnej wicepremier w Sandomierzu.