Sandomierz: Uroczystości związane z 75-leciem włączenia prawobrzeżnego Sandomierza w granice miasta.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Historię prawobrzeżnej części miasta przedstawi Józef Myjak z Ośrodka Badań Sandomierszczyzny, Jerzy Zarański przedstawi referat 'Karty z historii przemysłu szklarskiego w regionie”, a prezes Zarządu Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania będzie mówił o współczesnym przemyśle szklarskim i spółkach grupy NSG w Polsce. Zaprezentowana zostanie też książka 'Zarys dziejów prawobrzeżnego Sandomierza”. Zorganizowana zostanie też wystawa 'Prawobrzeżny Sandomierz w pocztówce i fotografii”.
Tę część uroczystości zakończy koncert fortepianowy w wykonaniu Iwony Kuzy. Potem odbędzie się biesiada jubileuszowa na terenie obok boiska. Wystąpi Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca 'Sędomir”, będą pokazy sportowe dziecięcej grupy karate, występ Sandomierskiej Orkiestry Dętej i wieczorek taneczny. Przez cały dzień odbywać się będą też imprezy sportowe: zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, turniej piłki nożnej, turniej szachowy i zawody bilardowe.
(Marcin Gabrek)
W sobotę o godzinie 15 w sali widowiskowej Centrum Rekreacji przy ul. Portowej odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta. W trakcie sesji wręczone zostaną wyróżnienia dla osób i firm zasłużonych dla rozwoju tej części miasta.
Mówi przewodniczący Rady Miasta Marceli Czerwiński