Sandomierz: Święto policji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Burmistrz Marek Bronkowski zaznaczył, że dzięki rzetelnej i pełnej poświęcenia pracy sandomierskich policji mieszkańcy miasta jak i powiatu mogą czuć się bezpieczni. Z kolei świętokrzyski komendant wojewódzki w Kielcach inspektor Dariusz Augustyniak podkreślił, iż to mieszkańcy miasta, powiatu a nawet turyści odwiedzający region są tak na prawdę pracodawcami funkcjonariuszy i dlatego należy o nich dbać.
Policjanci pełniący, na co dzień służbę na terenie Sandomierza i powiatu sandomierskiego obchodzili swoje święto. W sandomierskiej katedrze w ich intencji odprawiono mszę, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz. Dalsza część uroczystości miała miejsce w ratuszu. Tu z rąk komendanta wojewódzkiego oraz powiatowego 44 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. Były również nagrody motywacyjne od burmistrza Sandomierza i starosty powiatu sandomierskiego. Przyznano także odznakę 'zasłużony policjant”.
Szef sandomierskich funkcjonariuszy młodszy inspektor Dariusz Chmielowiec podziękował wszystkim pracownikom policji za to, że swoją pracą kontynuują najlepsze tradycje formacji, która ma już 97 lat: