Sandomierz: Starostwo przekaże grunty pod nową siedzibę sądu i prokuratury

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Uchwała została przyjęta przez radnych jednomyślnie.
Starosta Stanisław Masternak podkreślił, że powiat odstępuje od rekompensaty za przekazany teren, pomimo podjęcia wcześniej takiej decyzji. Starosta zaznaczył, że ma to związek z planowaną likwidacją instytucji wieczystego użytkowania. Powiat zamierza zawrzeć też pewne obostrzenia, co do tych działek:

Powiat Sandomierski przekaże na rzecz Skarbu Państa dwie działki przy ulicy Milberta w Sandomierzu. Grunty o łącznej powierzchni ponad półtora hektara mają zostać wykorzystane pod budowę nowej siedziby sądu i prokuratury. Stosowną uchwałę przegłosowali na ostatniej sesji radni powiatu.
Prośba na piśmie o dokonanie darowizny wpłynęła do starostwa powiatowego w lutym zeszłego roku. Wystosowała ją dyrektor Sądu Rejonowego w Sandomierzu. Obecny budynek, w którym mieści się instytucja jest za mały na jego potrzeby. Niektóre z sal, w których odbywają się rozprawy są bardzo małe. Brakuje też miejsca na archiwum. Skarb Państwa nie posiada obecnie gruntów, które mógłby przeznaczyć na taką inwestycję.
Sekretarz powiatu Paweł Niedźwiedź jest zdania, że dzięki tej inwestycji tamta część miasta dostanie impuls do rozwoju, a wartość okolicznych gruntów wzrośnie. Uchwała rady powiatu sandomierskiego to na razie pierwszy krok do budowy nowej siedziby sądu: