Sandomierz: Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem i dr Krystyną Zając.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wydział duszpasterstwa małżeństw i rodzin Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu zaprasza na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem i dr Krystyną Zając pod tytułem 'Życie – wartość najwyższa'.
Prof. Bogdan Chazan – ginekolog i położnik – jest członkiem Komitetu Nauk Demograficznych przy Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk i komisji problemowych Regionalnego Biura Europejskiego Światowej Organizacji Zdrowia i Rady Europy. To lider programów zdrowotnych organizowanych we współpracy z przedstawicielstwem ONZ i Ministerstwem Zdrowia oraz propagator naprotechnologii w Polsce i promotor zmian w polskim położnictwie ukierunkowanych na potrzeby rodzin.
Prof. Bogdan Chazan został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski 'za wybitne zasługi w pracy zawodowej na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w działalności naukowo-dydaktycznej' a także Złotym Krzyżem Zasługi. Jest laureatem tytułu 'Parasol Szczęścia' przyznanego przez czytelników pisma 'Twoje Dziecko', zdobywcą nagrody honorowej Międzynarodowej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Lekarskich za całokształt dorobku naukowego w duchu humanizmu chrześcijańskiego i laureatem Nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego Towarzystwa Naukowego KUL.
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 4 października o godz. 11.00 w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu.
(Joanna Sarwa)