Sandomierz: Rozmawiali o szczepieniach

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Od kilku lat w Sandomierzu prowadzona jest akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie skierowana do najstarszych mieszkańców miasta. Z kolei w zeszłym roku samorząd umożliwił darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom dla trzylatków. Akcja ma być kontynuowana także i w tym roku.
Wiceburmistrz Sandomierza Ewa Kondek przekonuje, że przy szczepieniach ważna jest edukacja:

W wielu środowiskach wciąż panuje przekonanie, że szczepienia bardziej szkodzą niż pomagają. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sandomierzu Leszek Zbryjkiewicz, przyznaje, że słyszał o takich przypadkach, lecz zapewnia, że sanepid nikogo za to nie będzie pociągał do odpowiedzialności:

O roli jednostek samorządu terytorialnego w poprawie dostępności do szczepień ochronnych rozmawiali w sandomierskim ratuszu przedstawiciele władz miasta, sanepidu, lekarze a także osoby, na co dzień związane z szeroko pojętym zdrowiem publicznym.
Konferencję zorganizowało stowarzyszenie Parasol, które zrzesza rodziców dzieci, które zostały poszkodowane na skutek różnych często ciężkich infekcji bakteryjnych. Chodzi o rozpowszechnianie wiedzy o szczepieniach, i przewagi skuteczności zapobiegania aniżeli leczenia mówi prezes Stowarzyszenia Sabina Szafraniec: