Sandomierz: Przyznano tytuł Sandomierzanin roku 2014

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Galę Sandomierzanina roku 2014 uświetniały występy Sandomierskiego Studia Piosenki oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

 

(fotografia poniżej: Nadzieja Sandomierza 2014 roku – Karolina Strzelecka)

Podczas gali wręczono również tytuł Nadziei Sandomierza. Przyznawany jest on uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy mają wybitne osiągnięcia w nauce, rozwijającym swoje talenty oraz angażującym się w pracę społeczną. W tym roku tytuł ten otrzymała uczennica I LO Collegium Gostomianum Karolina Strzelecka, która, aktywnie działa w Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, uczestniczy w ”Szlachetnej paczce”, opiekuje się bezdomnymi zwierzętami oraz jest honorowym dawcą krwi:

Sandomierzanin roku 2014 Alicja Kaszyńska od 23 lat prowadzi przy ulicy Tkackiej, Dom Pracy Twórczej. Jest organizatorką wielu wystaw i plenerów malarskich. Często gości u siebie znane osoby sztuki oraz literatury:

Właścicielka Domu Pracy Twórczej Alicja Kaszyńska została sandomierzaninem roku 2014. Rozstrzygnięcie 15 edycji plebiscytu, organizowanego przez Klub Miłośników Sandomierza odbyło się podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim. Pięć osób nominowanych do tego tytułu wybrał zarząd stowarzyszenia spośród zgłoszeń nadesłanych przez mieszkańców miasta. O tym, kto w danym roku otrzyma statuetkę z krzemienia pasiastego decyduje kapituła w skład, której wchodzą zwycięzcy poprzednich edycji plebiscytu i członkowie zarządu Klubu Miłośników Sandomierza. Jego prezes Marek Rożek podkreśla, że jak na razie kandydatów do tytułu nie brakuje: