Sandomierz: Powstanie przytulisko dla bezdomnych psów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Marcin Kułagowski podkreśla, że na budowę przytuliska potrzeba konkretnych pieniędzy, których stowarzyszenie w chwili obecnej nie ma. Dlatego oprócz wsparcia samorządu prezes stowarzyszenia liczy także na pomoc sponsorów a także wpłaty w ramach 1%.
Sandomierski samorząd nie wycofuje się także z pomysłu budowy międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt koło Iwanisk. Ta inwestycja ma powstać w ramach Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki.
Pomóc w tworzeniu przytuliska chce także miasto mówi burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski:

Jeszcze w tym roku w Sandomierzu ma powstać przytulisko dla bezdomnych zwierząt. Powstanie ono w międzywalu, obok oczyszczalni ścieków. Wprawdzie podobny obiekt funkcjonuje już w mieście na ulicy Wiśniowej, jednak jego działalność od lat wzbudza wiele kontrowersji, dlatego znalezienie nowej lokalizacji było koniecznością.
Na należącej do miasta działce o powierzchni 7 arów stanie około 20 kojców dla psów. Teren ma zostać ogrodzony i podwyższony, a obok ma powstać mały parking. Pierwsze prace już zostały poczynione mówi prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Marcin Kułagowski: