Sandomierz: Powstała koalicja w radzie miasta

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Oba komitety na razie nie zdradzają czy w razie wygranej Marka Bronkowskiego w II turze wyborów na burmistrza Sandomierza nawiążą z nim współpracę oraz kto ma szansę zostać nowym przewodniczącym rady miasta. Jak podkreślają zgodnie ich przedstawiciele w chwili obecnej cała uwaga skupia się na opracowaniu wspólnego programu, oraz pomoc Jerzemu Borowskiemu w walce o reelekcję.
Oprócz wspomnianych wcześniej komitetów, w sandomierskiej radzie miasta zasiądzie także czterech radnych z Prawa i Sprawiedliwości, trzech z Sandomierskiego Porozumienia, oraz po jednym z Platformy Obywatelskiej, SLD i komitetu Sandomierz Razem.
Wprawdzie koalicja w radzie miasta będzie posiadać większość, to jednak jak zaznacza Andrzej Bolewski nikt nie zamyka się na współpracę z pozostałymi komitetami, bo jak dodaje liczą się osobowości a nie przynależność polityczna:

Komitety Nasz Sandomierz i Nasze Miasto Sandomierz, które w tegorocznych wyborach samorządowych zdobyły większość głosów w nowej radzie miasta ogłosiły stworzenie koalicji.
Jak wynika z nieoficjalnych danych, komitety wyborcze popierające urzędującego burmistrza Sandomierza Jerzego Borowskiego, mogą liczyć w sumie na 11 głosów w 21-osobowej radzie.
Radny Jacek Dybus reprezentujący Nasze Miasto Sandomierz wyjaśnia, dlaczego koalicja zawiązała się tak szybko, bo zaledwie dzień po nieoficjalnych wciąż wynikach niedzielnego głosowania: