Sandomierz: Poseł Marek Kwitek złożył interpelację ws Lwowskiej bis

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wraz z interpelacją poseł Marek Kwitek złożył propozycje zmian w budżecie państwa, dzięki którym znajdą się pieniądze potrzebne na realizację tego zadania.
(fot: Facebook)
Poseł dodaje, że najbliższe lata to ostatnia szansa na realizację tej inwestycji:

Świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek złożył w sejmie interpelację w sprawie uzupełnienia Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2020 o rozbudowę drogi krajowej nr 77 a konkretnie ulicy Lwowskiej i Lwowskiej-bis wraz z remontem mostu na rzece Wiśle w Sandomierzu.
Poseł przypomina, że gdy powstał projekt tej inwestycji zakładano, że Lwowska bis będzie dwujezdniową ulicą o długości około czterech kilometrów, od mostu na Wiśle do rzeki Trześniówka. Ten fragment trasy miał mieć parametry drogi szybkiego ruchu. Planowano budowę trzech wiaduktów oraz rozbudowę skrzyżowania ulicy Lwowskiej z ulicą Wielowiejską oraz remont starego mostu. Po zakończeniu prac w 2013 roku obecna ulica Lwowska miała zostać drogą lokalną.
Prace przerwano, a z zaplanowych robót powstał jedynie drugi most który przejął na siebie cały ruch.
Poseł Marek Kwitek podkreśla że pomimo iż to zadanie przez wiele lat znajdowało się w programach budowy dróg lokalnych, to projekcie do 2020 roku, nie ma go nawet na liście rezerwowej: